Dzisiaj jest 29 mar 2024 02:18



Nowy tematOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 13 ]
Autor Wiadomość
dzastin
Post: 29 paź 2015 09:51 
Motocyklowy autorytet
Motocyklowy autorytet
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 kwie 2010 08:35
Posty: 1603
Lokalizacja: Rzeszów/Dukla
Has thanked: 54 times
Been thanked: 38 times
Imię: Justyna
Witam,
postaram się bardzo krótko i treściwie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Nie trzeba od razu iść do ONZ-tu i zostawać politykiem, żeby świat zmieniać. Można tak po kolei, od pojedynczego człowieka zacząć, a nawet jak w przypadku Paczki, od rodziny

Potrzebujesz ryzyka. Potrzebujesz upaść, przeturlać się w rowie, poszarpać, pobrudzić i pogubić. Siedzenie na tyłku w jednym miejscu jest bezpieczne, ale ile można patrzeć na świat z jednej perspektywy i dziwić się, że obraz się nie zmienia? Potrzebujesz doświadczenia, a jego nie ma bez ryzyka. Musisz popełniać błędy, sponiewierać się i wyciągać wnioski. Pod koniec życia nie będziesz wspominać dni spędzonych w swoim szarym kącie, tylko te, w których wyszedłeś poza strefę komfortu. Te, w których wyszedłeś poza siebie i zobaczyłeś, że świat jest pełen innych obrazów, tylko wcześniej bałeś się wychylić głowę, by je dostrzec. Jest wiele miejsc, gdzie można znaleźć inną perspektywę patrzenia, na przykład Szlachetna Paczka., której rejon prowadzę do 5 lat w Dukli.

Jak to robimy?
Ważny jest dla nas każdy człowiek, bo każdy buduje wspólnotę, w której wszyscy chcemy podejmować wyzwania i je realizować. Na każdym poziomie tak projektujemy doświadczenia, by każda z tych osób odkryła w sobie chęć przekraczania siebie – podejmowania wyzwań i ich wygrywania. Główną motywacją dołączania ludzi do SZLACHETNEJ PACZKI jest chęć pomocy drugiemu człowiekowi. Do SZLACHETNEJ PACZKI włączane są rodziny, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej z niezależnych od siebie przyczyn. W Polsce nie brakuje osób, które nauczyły się wyglądać na ubogie i dzięki wzbudzaniu litości, zarabiają na swojej „biedzie”. Takim ludziom nie pomagamy. Naszym celem jest mądra pomoc, czyli taka, która daje szansę na zmianę.

Od 5 lat w przygotowanie świątecznej paczki angażuje się również nasze forum, za co serdeczne dzięki. Wiem że są nasze MOTOMIKOŁAJE ale do tej pory udawało pogodzić się oba projekty. Mam nadzieję że również w tym roku będę mogła koordynować przygotowanie paczki dla rodziny i się dołączycie do jej przygotowania. W sprawie przygotowania paczki, w okolicach 21 listopada kiedy baza rodzin zostanie wybrana wkleje opis rodziny i poproszę Was o pomoc w jej przygotowaniu.

Pozdrawiam Was serdecznie,
LwG

_________________
Tutaj chodzi o pasję, tutaj chodzi o siłę, tutaj chodzi o moc..... live free or die

http://www.dswpp.com.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Domka97
Post: 01 lis 2015 01:59 
Pomocnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 paź 2014 09:04
Posty: 165
Lokalizacja: Rzeszów/Klęczany
Has thanked: 11 times
Been thanked: 9 times
Car: Honda CBR125R
Imię: Domka
W tym roku też pomogę, czekamy na info :)


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
dzastin
Post: 23 lis 2015 11:16 
Motocyklowy autorytet
Motocyklowy autorytet
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 kwie 2010 08:35
Posty: 1603
Lokalizacja: Rzeszów/Dukla
Has thanked: 54 times
Been thanked: 38 times
Imię: Justyna
Moi Drodzy,

propozycja rodziny:
Pani Julia (81 L.) to schorowana, starsza kobieta, która od śmierci męża mieszka samotnie. Pani Julia radziła sobie samodzielnie, aż do momentu gdy jak to mówi "starość ja dopadła", najpierw zaczęła tracić wzrok, potem zaczęły się coraz poważniejsze problemy z poruszaniem się. Przyplątała się do niej cukrzyca, zaćma, jaskra oraz bolą ją stawy. Do pewnego czasu, gdy jej dom rodzinny był w dobrym stanie mieszkała w nim, później niestety została zmuszona do opuszczenia swojego domu i wynajęcia pokoju u obcych ludzi. W chwili obecnej stara się o przyjęcie jej do Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego i czeka na przyjęcie. Obecnie pani Julia utrzymuje się z renty (950 zł.), po odliczeniu kosztów utrzymania (177 zł.) i kosztów leczenia (350 zł) pozostaje jej 423 zł na miesiąc. Pani Julia to kobieta bardzo doświadczona przez życie, pochowała już dwie swoich dzieci i ukochanego męża. Przy tym to bardzo pozytywna starsza Pani, ma w sobie dużo radości i bardzo bogate doświadczenie życiowe, chętnie opowiada o swoich wspomnieniach z drugiej wojny światowej kiedy była młodsza, wraca do wspomnień swojej młodości, jak ludzie wtedy żyli. Lubi te wspomnienia. Pani Julia żyje w skromnych warunkach, w pokoju z mała łazienką, ale śmieje się że jej to wystarczy, po co więcej. Pani Julia mówi, że nie potrzebuje wiele, jednak nie stać ją na opał i żywność - to najpilniejsze potrzeby, których nie jest wstanie sama sobie zapewnić. Również ucieszyła by się z odzieży, chciałby jeszcze przed śmiercią założyć coś nowego ładnego.

Żywność: herbata, kasza, cukier, konserwy mięsne, kawa, makaron, olej, konserwy rybne, ryż, mąka, warzywa w puszkach

Środki czystości: proszek do prania, płyn do mycia naczyń, mydło/żel myjący, pasta do zębów, płyny czyszczące, szampon, szczoteczka do zębów, chusteczki nawilżające, oliwka

Odzież:
dla p. Julii, rozmiar XL: dresy, piżama, bluza, podkoszulki

Buty:
dla p. Julii pantofle rozm. 37 oraz buty przejściowe na niskim obcasie rozm. 37/38

Wyposażenie mieszkania:
koc, ręczniki, pościel, ciepła kołdra

Potrzebny również opał na zimę - Pani Julia nie jest wstanie ze swojej renty kupić opału, aby ogrzać się w zimie.

Marzenie p. Julii to czajnik elektryczny

_________________
Tutaj chodzi o pasję, tutaj chodzi o siłę, tutaj chodzi o moc..... live free or die

http://www.dswpp.com.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
szupek
Post: 23 lis 2015 11:24 
Mistrz winkli
Mistrz winkli
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 paź 2014 08:10
Posty: 464
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 19 times
Been thanked: 14 times
Car: Burgman 400,
Telefon: z klapkom
Imię: Łukasz
dzastin, jakoś to koordynujesz? Fajnie by było gdyby p. Julia nie dostała 5 czajników czy 15 koców :) Co do żywności, zwłaszcza o długiej przydatności do spożycia, to chyba nie ma takiego problemu.
Może tutaj ludzie się będą deklarowali co są w stanie ofiarować.

Gdzie można podrzucać fanty?

Kaskę na konto TY zbierasz?


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Domka97
Post: 23 lis 2015 07:12 
Pomocnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 paź 2014 09:04
Posty: 165
Lokalizacja: Rzeszów/Klęczany
Has thanked: 11 times
Been thanked: 9 times
Car: Honda CBR125R
Imię: Domka
szupek, dobrze mówisz :)
Ja np mogę kilka opakowań makaronu i jakieś środki higieny :)


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
dzastin
Post: 24 lis 2015 01:51 
Motocyklowy autorytet
Motocyklowy autorytet
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 kwie 2010 08:35
Posty: 1603
Lokalizacja: Rzeszów/Dukla
Has thanked: 54 times
Been thanked: 38 times
Imię: Justyna
Proponuję tak:

1) kto chcę to podaje mój nr konta 79 1020 2964 0000 6702 0082 6966 (po zakupach wrzucę skany fv) dane: Justyna Zimny-Frużyńska zam. Dukla (konto tylko i wyłącznie dla tej Pani)
2) zbiórkę żywności, środków czystości, ubrań itp. piszemy tutaj kto co może, żeby nie powielać.

Miejsce proponuję:
a) zapakować w paczkę i wysłać do mnie do Dukli
b) odbiór osobisty w Rzesz (ja mieszkam na B2)
c) dostarczenie do sklepu RYPARD na ul. Podkarpackiej do Wioletty

Domka97: kilka opakowań makaronu i jakieś środki higieny

_________________
Tutaj chodzi o pasję, tutaj chodzi o siłę, tutaj chodzi o moc..... live free or die

http://www.dswpp.com.pl


Ostatnio zmieniony 24 lis 2015 02:17 przez dzastin, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Czesio
Post: 24 lis 2015 02:13 
Rada
Rada
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 lut 2013 11:52
Posty: 935
Lokalizacja: Wadowice Górne/Mielec
Has thanked: 77 times
Been thanked: 21 times
Car: GT 1050/ RC46
Telefon: 506761969
Gdzie można oddawać rzeczy i do kiedy ?


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
dzastin
Post: 24 lis 2015 02:18 
Motocyklowy autorytet
Motocyklowy autorytet
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 kwie 2010 08:35
Posty: 1603
Lokalizacja: Rzeszów/Dukla
Has thanked: 54 times
Been thanked: 38 times
Imię: Justyna
Miejsce:
a) zapakować w paczkę i wysłać do mnie do Dukli
b) odbiór osobisty w Rzesz (ja mieszkam na B2)
c) dostarczenie do sklepu RYPARD na ul. Podkarpackiej do Wioletty

_________________
Tutaj chodzi o pasję, tutaj chodzi o siłę, tutaj chodzi o moc..... live free or die

http://www.dswpp.com.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
wiolettan
Post: 24 lis 2015 02:25 
Siedział na motocyklu
Siedział na motocyklu

Rejestracja: 28 maja 2015 10:27
Posty: 2
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time
Dokładnie tak jak napisała Dzastin, można zostawiać rzeczy w sklepie
RYPARD ul. Podkarpacka 14A ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
dzastin
Post: 26 lis 2015 09:32 
Motocyklowy autorytet
Motocyklowy autorytet
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 kwie 2010 08:35
Posty: 1603
Lokalizacja: Rzeszów/Dukla
Has thanked: 54 times
Been thanked: 38 times
Imię: Justyna
1) kto chcę to podaje mój nr konta 79 1020 2964 0000 6702 0082 6966 (po zakupach wrzucę skany fv) dane: Justyna Zimny-Frużyńska zam. Dukla (konto tylko i wyłącznie dla tej Pani)
2) zbiórkę żywności, środków czystości, ubrań itp. piszemy tutaj kto co może, żeby nie powielać. Miejsce składania:
a) zapakować w paczkę i wysłać do mnie do Dukli
b) odbiór osobisty w Rzesz (ja mieszkam na B2)
c) dostarczenie do sklepu RYPARD na ul. Podkarpackiej 14A do Wioletty

Domka97: mąkę, cukier i środki higieny

_________________
Tutaj chodzi o pasję, tutaj chodzi o siłę, tutaj chodzi o moc..... live free or die

http://www.dswpp.com.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Speedy
Post: 09 gru 2015 05:06 
Prawdziwy rider
Prawdziwy rider

Rejestracja: 19 gru 2010 01:55
Posty: 646
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 9 times
Been thanked: 20 times
Car: Suka DRZ 400
Imię: Marcin
Czesio pisze:
Gdzie można oddawać rzeczy i do kiedy ?


.... DO KIEDY ??


Jeśli jeszcze można pomóc, to poproszę o jakiś edit dot. tego co już jest z tych wymienionych przez Dzastin rzeczy, a czego jeszcze brakuje.

_________________
Wkurwia mnie zamykanie tematów zanim zdąże cokolwiek napisać.

RaC TEAM
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
dzastin
Post: 10 gru 2015 11:03 
Motocyklowy autorytet
Motocyklowy autorytet
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 kwie 2010 08:35
Posty: 1603
Lokalizacja: Rzeszów/Dukla
Has thanked: 54 times
Been thanked: 38 times
Imię: Justyna
Speedy niestety po raz pierwszy od 5 lat, w tym roku forum za bardzo nie było zainteresowane akcją Szlachetna Paczka. Wstępnie odpowiedziało kilka osób, ale potem i one się nie zmobilizowały.

Dla tej Pani na szczęście znalazł się inny darczyńca, który przygotuje jej paczkę i pomoże na święta.

_________________
Tutaj chodzi o pasję, tutaj chodzi o siłę, tutaj chodzi o moc..... live free or die

http://www.dswpp.com.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Speedy
Post: 10 gru 2015 09:52 
Prawdziwy rider
Prawdziwy rider

Rejestracja: 19 gru 2010 01:55
Posty: 646
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 9 times
Been thanked: 20 times
Car: Suka DRZ 400
Imię: Marcin
:(( szkoda... prawde mówiąc, ja dopiero jakieś 2 dni temu się zorientowałem że jest Szlachetna Paczka, gdy usłyszałem "reklame" w radiu. Poszperałem po forum i znalazłem ten temat. Troszke za późno ://

_________________
Wkurwia mnie zamykanie tematów zanim zdąże cokolwiek napisać.

RaC TEAM
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy tematOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 13 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  


Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net