Dzisiaj jest 28 mar 2024 03:56



Nowy tematOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 3 ]
Autor Wiadomość
Tyberiusz
Post: 15 lip 2017 10:15 
Początkujący rider
Początkujący rider

Rejestracja: 02 sty 2017 11:54
Posty: 44
Has thanked: 22 times
Been thanked: 5 times
Imię: Tyberiusz
Witam,

Postanowiłem zostawić ślad na forum z akcji którą udało się przeprowadzić.

Podczas akcji ogłaszanej na forum Wolontariackie Warsztaty Kulinarne w Łopuszce Małej (28 maja 2017). W rozmowie z Panią Opiekun został przedstawiony problem z naprawą rowerów. Obecni na miejscu konserwatorzy nie mają na to czasu ,a pogoda dopisuje i nie wszyscy, mają na czym jeździć. Pani chciała, żeby pokazać dzieciom jak je naprawiać (oczywiście wszystko na zasadzie wolontariatu). Jako, że tamtego dnia działaliśmy jako motocykliści, a sam nikogo z branży serwisów rowerów nie znam zwróciłem się z pomocą do Administratora Aresa, ponieważ w mojej miejscowości taka branża nie istnieje, a pisać jako osoba zewnętrzna do poszczególnych firm w dużym mieście mogłaby się skończyć fiaskiem. Plan B zakładał przyjazd z taśmą/WD40 i zrobieniem co się da, zaoferował się też, że mi pomoże obecny wtedy motocyklista. Administratorowi naszego forum P2oo Aresowi udało się odnaleźć mechanika rowerowego Pana Artura. I tak na organizowanym Pikniku 11.06.2017 Ares przyjechał wraz z mechanikiem Arturem, na miejscu spisali uszkodzone części w rowerach oszacowali co należy zrobić i jak się przygotować do tego zadania oraz jakie koszty ponieść. Wyszło, że będziemy potrzebowali (Pan Artur i ja jako pomocnik) całego dnia i ewentualnie podjechać popołudniu w któryś dzień. Następnie poprzez napięty grafik i długi weekend najbliższy termin pojawił się 22 czerwca 2017. Pan Artur w jeden dzień musiał wyrobić normę za dwa dni, żeby móc przyjechać z Rzeszowa i wykonać zadanie. Ares wygospodarował fundusze ze zbiórki Motomikołaje, które zostały przeznaczone na części do rowerów. Mechanik Pan Artur z serwisu rowerowego ART-BU w Rzeszowie ul. Targowa 6 prace serwisowe wykonał pro bono.

22 czerwca 2017

Pan Artur i ja spotykamy się na miejscu w Łopuszce Małej o godzinie 9:00. Meldujemy w Domu Dziecka zgodnie z ustaleniami. Odbieramy klucz do garażu i zabieramy się z miejsca do roboty. Konserwatorzy było ich dwóch mają pełne ręce roboty co potwierdza, że rzeczywiście czasu nie mają na naprawę rowerów. Niby koniec roku następnego dnia, ale dzieci w szkole, tylko jeden chłopak był, bo do jego klasy nikt nie przyszedł więc został na obiekcie i cały czas nam pomagał. Pan Artur szybko i sprawnie i fachowo naprawiał, zdziwiliśmy się, że o 14:00 udało się temat załatwić . Trzeba było skoczyć po dodatkowe rzeczy do sklepu w Kańczudze. Z rowerów, których koszt naprawy był wysoki, a części pasowały do tych dobrych przełożyliśmy działające elementy by uzyskać jak najwięcej sprawnych rowerów. Rowery ustawiliśmy tak, żeby młodsze dzieci miały łatwy dostęp. Rowery mniej używane na koniec wg tego co mówił chłopak, który był na miejscu. Złożyliśmy dwa nowe rowery, które były na wyposażeniu domu dziecka na polecenie Pani na miejscu. Dzieci coś około godziny 13 zaczęły się schodzić i miały obiad więc odnośnie nauczenia naprawy rowerów tak wyszło, że nie było jak, a starsze jeszcze nie wróciły.

Cel „wolontariackie naprawy rowerów” zrealizowany.

Dziękuję bardzo serdecznie Aresowi i mechanikowi Arturowi - kawał dobrej roboty


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
inkrze
Post: 15 lip 2017 09:42 
Łykacz kilometrów
Łykacz kilometrów

Rejestracja: 02 sty 2016 04:22
Posty: 83
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Car: Z1000SX
Kolego Tyberiusz, Pan jesteś solidna firma! Ty zrealizowałeś swoją obietnice, a ja swoją. Zostawię ślad po mojej akcji w osobnym wątku :)

Gratuluję zaangażowania tobie i Aresowi oraz temu mechanikowi Arturowi.

Wystarczy 1/20 forum zrealizowała jakąkolwiek aktywność wolontariacką na rzecz tego, czy innego ośrodka, to CODZIENNIE coś by się działo :) Ech...Rozmarzyłem się.... ;)

Pozdrawiam Ciebie, Twoją przemiłą siostrę, Arka i Artura.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Tyberiusz
Post: 16 lip 2017 12:33 
Początkujący rider
Początkujący rider

Rejestracja: 02 sty 2017 11:54
Posty: 44
Has thanked: 22 times
Been thanked: 5 times
Imię: Tyberiusz
Dzięki.

Miałem trochę wątpliwości co do pisania czy to pod chwalenie się nie podchodzi, jednak wszystkie zostały rozwiane. Mogę w ten sposób publicznie podziękować Administratorowi Aresowi i Panu Arturowi. Członkowie forum podkarpackie2oo mają wgląd co się dzieje i na jakie rzeczy idą zbierane fundusze.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy tematOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 3 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  


Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net