Dzisiaj jest 29 mar 2024 06:00



Nowy tematOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 20 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
coliberrlz
Post: 29 maja 2014 06:40 
Siedział na motocyklu
Siedział na motocyklu

Rejestracja: 07 lis 2013 09:48
Posty: 1
Lokalizacja: Szebnie
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time
Witajcie.
Mam juz jeden sezon za soba na Kingway Coliber.
4100km na tym odkurzaczu.
Chcialbym juz cos na biegi.
Moj wybor padl na Romet Zetka 50cm .
Mozna dostac w miare znosnych cenach.
Glownie chodzi mi o wieksze kola i wieksza moc.
Czy zetka to dobry wybór? ;]


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
coliberrlz
 Tytuł:
Post: 29 maja 2014 07:14 
Siedział na motocyklu
Siedział na motocyklu

Rejestracja: 07 lis 2013 09:48
Posty: 1
Lokalizacja: Szebnie
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time
Taka zetka 50cm3 ile pojedzie na prostej drodze??
Simsonem jezdzilem , jakos nie przypadl mi do gustu.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
dodek
 Tytuł:
Post: 29 maja 2014 07:25 
Motocyklowy autorytet
Motocyklowy autorytet
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 lut 2013 08:13
Posty: 1745
Lokalizacja: RMI
Has thanked: 24 times
Been thanked: 50 times
Car: F4i
Tej zetki 50 nie kupuj bo ma wał od 125 i wkręca się to na obroty jak lanzbuldog jak mi znajomy pracujący w serwisie opowiadał. Ten silnik jest po prostu niedopracowany.
Już lepiej coś z klonem hondy dax. Ew benzery też sa dobre - podobno.
Simson - bardziej do grzebania niż do jazdy, pomimo iż osiągi są o niebo lepsze. Jednak moim zdaniem lepiej kupic coś chińskiego niewytłuczonego i normalnie tłuc tym kilometry a nie ciągle grzebać.

_________________
Ekipa 299++


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
maczaj
 Tytuł:
Post: 29 maja 2014 07:45 
Mistrz winkli
Mistrz winkli
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 lip 2012 01:27
Posty: 371
Lokalizacja: Stary Dzików
Has thanked: 77 times
Been thanked: 10 times
Car: MZ ETZ 250
Telefon: 663870259
Imię: Kamil
coliberrlz, może router ws50? Koledzy mają i zetki i routera. Router ma nabite ponad 15tyś i nie pamiętam żeby coś się w nim psuło, tylko żarówki potrafiły się palić ;d A zetka po niecałych 5tyś rozpadła się. Liczniki odpadły, kolanko odpadło, pordzewiało wszystko itd. Wiadomo jak dbasz tak masz, ale moim zdaniem (chociaż nie jestem za chińczykami) jak routera spokojnie dotrzesz to posłuży trochę ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
dodek
 Tytuł:
Post: 29 maja 2014 08:03 
Motocyklowy autorytet
Motocyklowy autorytet
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 lut 2013 08:13
Posty: 1745
Lokalizacja: RMI
Has thanked: 24 times
Been thanked: 50 times
Car: F4i
Też słyszałem dobre opinie o tym ws50.
Ps a jak bedziesz zmieniał na 125 - romet k125 czy z125 to mega wytrzymałe sprzety - potrafiące wytrzymać ponad 60tyś km bez remontu silnika.

_________________
Ekipa 299++


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
domban
 Tytuł:
Post: 29 maja 2014 08:22 
Motocyklista z powołania
Motocyklista z powołania
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 wrz 2011 08:19
Posty: 961
Lokalizacja: Łańcut
Has thanked: 6 times
Been thanked: 53 times
Car: Bandit 400
Imię: Damian
dodek pisze:
romet k125 czy z125 to mega wytrzymałe sprzety - potrafiące wytrzymać ponad 60tyś km bez remontu silnika.

60 tysięcy to nie jest mega, a niejednokrotnie widziałem dwusuwy z takim przebiegiem bez remontu.

_________________
"Domban, Podziwiam Cię za tą anielską cierpliwość, spokój i opanowanie. Powinieneś dostać jakąś nagrodę, bierzesz coś na uspokojenie, czy to po prostu kwestia przyzwyczajenia?"


Ostatnio zmieniony 29 maja 2014 08:22 przez domban, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Steku
 Tytuł:
Post: 29 maja 2014 08:54 
Siedział na motocyklu
Siedział na motocyklu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 mar 2013 02:34
Posty: 35
Lokalizacja: Dębica
Has thanked: 9 times
Been thanked: 0 time
Car: Gix 600
Ja na Twoim miejscu nie pchałbym się w żadne wynalazki made in china. Raz się trafi sprzęt, którym zrobisz 15 tys a za drugim razem po 5 tys pójdzie Ci głowica(bądź inne elementy) - z tymi chinczykami to jest loteria. W parę sekund na olx'ie znalazłem fajną zetkę z 2013r. w Twoim pieniądzach. Jeśli przystajesz przy chińczyku to oto link >>http://olx.pl/oferta/romet-zetka-50-jak-nowy-2013r-zarejestrowany-i-uezpieczony-na-rok-CID5-ID5EmbB.html#976e59653e
W tych pieniądzach ciężko Ci będzie kupić coś markowego z silnikiem am6 nie wymagającego wkładu finansowego. Obstawiam jak wyżej, mianowicie simson ;) Pozdrawiam.


Ostatnio zmieniony 29 maja 2014 08:56 przez Steku, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
dodek
 Tytuł:
Post: 29 maja 2014 10:17 
Motocyklowy autorytet
Motocyklowy autorytet
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 lut 2013 08:13
Posty: 1745
Lokalizacja: RMI
Has thanked: 24 times
Been thanked: 50 times
Car: F4i
domban pisze:
niejednokrotnie widziałem dwusuwy z takim przebiegiem bez remontu.
Widzieć , a zrobić samemu nowo kupionym motocyklem to 2 całkiem różne rzeczy.
Możliwe że komuś sie uda - ale takie rzeczy ocenia się po opini osoby która sama natłukła te kilometry, a nie kupiła sprzęt po kimś.

_________________
Ekipa 299++


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
West
 Tytuł:
Post: 29 maja 2014 10:40 
Mistrz winkli
Mistrz winkli
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 lut 2013 05:38
Posty: 310
Lokalizacja: Jastkowice/Stalowa Wola
Has thanked: 10 times
Been thanked: 6 times
Car: Czerwony ;)
Telefon: 533250463
Imię: Marcel
Nie wiem, co macie do tej zetki ;p

Ale jak dla mnie samo wykonanie ZK jest o niebo lepsze od WS... Sprzedaje sprzety typu WS i ZK... i to co moge powiedziec, po obserwacjach (nie jezdze, tylko tyle co przy salonie pojezdzilem ZK ma ,,lepsze'' ,,przyspieszenie'')

ZK ma chinskie czesci.... ale skladana jest w Polsce jako jeden chyba jedyny ROMET.

Przynajmniej u nas w STW jest uzywana do nauki jazdy przez dwie szkoly, moze jest ich wiecej tego nie wiem... trafiaja sie sztuki z przebiegami po 20-30 k . Wiekszych usterek nie zauważyłem zeby tam byly.

I z tych sztuk ktore zostaly sprzedane u nas klienci przyjezdzaja tylko na serwis , male drobnostki zglaszaja typu regulacja gaznika (wadliwy jak w kazdym Romecie) pozatym duperele typu odkrecajace sie lusterka ;p



Co do WS...


Zwykly marketowiec , mozna go kupic za grosze... Pelno u nas sie tego sprzedaje bo... ,,Tani motor, ja tylko do sklepu bede jezdzil i nie musze miec drozszego'' pozniej tacy chodza na piechote do sklepu...
Bardzo duzo jest tych ,,sprzetow'' na tygodniu u nas na serwisie, czesto sie je wysyla do Debicy na naprawe bo nasi mechanicy nie daja sobie z nimi rady ( serwis autoryzowany Renault i Citroena mechanicy dobrze przeszkoleni) jak wroci do nas okazuje sie ze caly silnik na gwarancji zostal wymieniony bo w Debicy tez nie wiedzieli co z nim jest ;p
pozatym jest tylko rok gwarancji na niego... ;p

Zdecydowanie polacalbym ZK mimo ze jest drozsza jest lepsza i przedewszystkim jest na nia gwarancja... 2 letnia.

_________________
636>599> ??


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Kamyk
 Tytuł:
Post: 03 wrz 2014 01:10 
Siedział na motocyklu
Siedział na motocyklu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 wrz 2014 04:10
Posty: 24
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time
Car: TDM 4TX
Trochę stary temat ale...Jak ktoś ma jakieś pytania odnośnie Rometa Zetki to chętnie służę pomocą. Zrobiłem na tym sprzęcie ponad 40tyś km w KAŻDYCH warunkach, wliczając w to ulewę, błoto, przejazd przez zamarznięte jezioro, wycieczki zagraniczne również. I moim zdaniem zdaniem niesłusznie ma opinię gównianego chińczyka, bo więcej roboty miał pabloLSM przy swojej cbr niż ja w romecie a zrobił kilkukrotnie mniej kilometrów w tym czasie co ja i z pewnością w mniej hardkorowych warunkach. No ale tak negatywnie zazwyczaj wypowiadają się ludzie którzy nigdy go nie mieli.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
domban
 Tytuł:
Post: 03 wrz 2014 04:00 
Motocyklista z powołania
Motocyklista z powołania
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 wrz 2011 08:19
Posty: 961
Lokalizacja: Łańcut
Has thanked: 6 times
Been thanked: 53 times
Car: Bandit 400
Imię: Damian
Kamyk pisze:
I moim zdaniem zdaniem niesłusznie ma opinię gównianego chińczyka, bo więcej roboty miał pabloLSM przy swojej cbr niż ja w romecie a zrobił kilkukrotnie mniej kilometrów w tym czasie co ja i z pewnością w mniej hardkorowych warunkach

Słusznie ma opinię gównianego chińczyka. Robię motocykle i wiem co mówię, wielu mechaników też. A jak słyszy że ma coś takiego zrobić, to nawet się nie zgadza.
Nadzieją jest tylko "chiński rozrzut jakości" - Tobie może udało się trafić trochę lepszy egzemplarz.

_________________
"Domban, Podziwiam Cię za tą anielską cierpliwość, spokój i opanowanie. Powinieneś dostać jakąś nagrodę, bierzesz coś na uspokojenie, czy to po prostu kwestia przyzwyczajenia?"


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Kamyk
 Tytuł:
Post: 03 wrz 2014 04:45 
Siedział na motocyklu
Siedział na motocyklu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 wrz 2014 04:10
Posty: 24
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time
Car: TDM 4TX
Cóż, jakość na pewno pozostawia trochę do życzenia ale w tej cenie ciężko o coś więcej. Za 3000zł na pewno nie kupiłbym lepszego motocykla, którym zrobiłbym tyle km po takich kosztach, a co do napraw to większość rzeczy zrobisz w trasie mając małe pudełko narzędzi i trochę pomyślunku. Może i faktycznie trafiłem bardziej udany egzemplarz, ale koledzy z forum rometa też chwalą swoje maszyny mimo ich wielu niewątpliwych wad. Romety mają swoje dziwne humory, kiepsko spasowane plastiki, przepalające się żarówki, pękające spawy w tłumiku, odkręcające się śrubki itp ale JEŻDŻĄ cały czas, hondowski silnik jest niezwykle trwały, a to wg mnie najważniejszy element pojazdu.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
domban
 Tytuł:
Post: 03 wrz 2014 08:53 
Motocyklista z powołania
Motocyklista z powołania
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 wrz 2011 08:19
Posty: 961
Lokalizacja: Łańcut
Has thanked: 6 times
Been thanked: 53 times
Car: Bandit 400
Imię: Damian
"hondowski silnik" zawsze wywołuje u mnie uśmiech ;)
Do Hondy najbliżej im... z wyglądu. Wykonanie i materiały są całkowicie inne ;)

_________________
"Domban, Podziwiam Cię za tą anielską cierpliwość, spokój i opanowanie. Powinieneś dostać jakąś nagrodę, bierzesz coś na uspokojenie, czy to po prostu kwestia przyzwyczajenia?"


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Kacperoo
 Tytuł:
Post: 08 wrz 2014 05:48 
Łykacz kilometrów
Łykacz kilometrów

Rejestracja: 31 mar 2013 04:14
Posty: 88
Lokalizacja: Mielec
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times
Car: Peugeot XR6 125
Telefon: 724630949
Imię: Kacper
To może ja się wypowiem jako "były" posiadacz 2 chińskich motorowerów z silnikiem 139FMB.

Jednego kupiłem używkę psuł się cały czas, wibracje, pękające plastiki, odkręcające się śruby z plasteliny.

Sprzedałem to na części i kupiłem nowego Benzera Yankee z tym samym silnikiem :hahaha:

Zrobiłem na tym 1600km i tak samo poszedł na części xd. To po prostu nie nadaje się dla takiej osoby jak np. ja. Ja lubię poszaleć na moto :facepalm: I nie wytrzymało to w końcu :hahaha: Eletryka się rozpadła, błotnik z przodu pękł i pare innych rzeczy.

Nabyłem AM6 z 2005r zero problemów, lałem mieszankę do zbiornika (odłączony dozownik) i jeździłem tyle ile chciałem (w zależności od ilości wachy xD)

Jednym słowem Nie POLECAM dla osoby, która jeździ więcej niż po bułki do sklepu.Chcesz dużo pojeździć i nie być zawalidrogą to szukaj AM6 do tej ceny powinieneś coś znaleźć.


Ostatnio zmieniony 08 wrz 2014 05:48 przez Kacperoo, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
J_A_N_E_K
 Tytuł:
Post: 08 wrz 2014 08:57 
Mistrz winkli
Mistrz winkli
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 mar 2011 07:33
Posty: 432
Lokalizacja: Brzeżanka
Has thanked: 7 times
Been thanked: 20 times
Car: Honda CBR
Telefon: 729227599
Imię: Krzysiek
Zapraszam do poczytania
http://www.podkarpackie2oo.pl/forum/vie ... hp?t=12626


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy tematOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 20 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  


Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net