Dzisiaj jest 28 mar 2024 11:34



Nowy tematOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 8 ]
Autor Wiadomość
KlauS1
Post: 15 lis 2016 02:24 
Siedział na motocyklu
Siedział na motocyklu

Rejestracja: 16 wrz 2016 06:41
Posty: 5
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time
Car: Aprilia RS 50
Imię: Klaudia
Witam
Czy istnieją może w Polsce jakieś tory, na które 50 cc 2t ma wstęp? Jeśli tak, co jest wtedy wymagane? Pytanie z czystej ciekawości ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Fido
Post: 15 lis 2016 04:52 
Wymiatacz asfaltów
Wymiatacz asfaltów

Rejestracja: 04 paź 2012 08:20
Posty: 176
Lokalizacja: Sandomierz
Has thanked: 11 times
Been thanked: 8 times
Car: 600 rr & k6
Telefon: 693477232
Imię: Mateusz
Jest w Polsce dużo takich torów, są to tory kartingowe np. Tor Radom, Tor Biłgoraj lub nowo powstały ODTJ Lublin (mówię o torach dobrze mi znanych z mojej okolicy). Nikt Ci pod owiewki zaglądał nie będzie, ważne żebyś miała Crash Pady i kombinezon. Jeśli jesteś niepełnoletnia musisz mieć opiekuna i/lub jego pisemną zgodę (nie wiem jak z Biłgorajem ale w Lublinie i Radomiu tak jest z tego co kojarzę). Jeśli chcesz pojechać na taki tor, a zakładam, że jesteś początkująca polecałbym Ci wybrać jazdę jakoś na tygodniu bo na weekendzie jest dużo ludzi na większych maszynach i krótko mówiąc mogą Cię rozjechać :) Jakbyś miała 125, albo 250 to już inaczej, 50 to trochę słabo nawet na karting. Jeśli masz możliwość zmień motocykl na trochę większy, bo wydaje mi się, że na 50 możesz się tylko zniechęcić (Artur na Radomiu daje radę srebro-bordową strzałą 50ccm czyt. skuterkiem, ale Artur to Artur :D ) Masz dużo czasu do lata więc myśl :)


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
SPIDI
Post: 15 lis 2016 07:46 
Mistrz winkli
Mistrz winkli
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 mar 2012 04:38
Posty: 336
Lokalizacja: Jasło
Has thanked: 10 times
Been thanked: 2 times
Car: CBR F2 & Motorynka M2
Telefon: 666263688
Imię: Jakub
Jeździłem 50-tką jeszcze 2 lata temu i potwierdzam słowa wyżej, nie nadaję się na tor... Miałem też swego czasu RS50 i nie wjechałbym nią na tor nigdy ;) Ale nie neguję jak chcesz to jedź, wjedziesz wszędzie tylko musisz mieć kompletny strój i crash-pady, a jeżeli masz 17 lat to wątpię, że potrzebna będzie zgoda rodzica, ja na wakacjach wjechałem bez problemu :)

_________________
Na chwilę stań i pomyśl o tym, o czym nigdy nie myślisz...


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
dodek
Post: 15 lis 2016 08:58 
Motocyklowy autorytet
Motocyklowy autorytet
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 lut 2013 08:13
Posty: 1745
Lokalizacja: RMI
Has thanked: 24 times
Been thanked: 50 times
Car: F4i
oj tam Przerobić na 70cc kupić lepszy wydech + dobre opony i mozna bezproblemowo jeździć po torze.
Zreszta na radomiu czy tam biłgoraju i tak nie ma dużych predkości wiec przerobioną 50 da rade posmigac bez problemu i czasami objechać sprzety typu cbr 125\
Watch on youtube.com

i kto mowi dalej ze sprzet który z palcem w ... robi 120 nie nadaje sie na tor?

_________________
Ekipa 299++


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Fido
Post: 15 lis 2016 10:21 
Wymiatacz asfaltów
Wymiatacz asfaltów

Rejestracja: 04 paź 2012 08:20
Posty: 176
Lokalizacja: Sandomierz
Has thanked: 11 times
Been thanked: 8 times
Car: 600 rr & k6
Telefon: 693477232
Imię: Mateusz
dodek, Szkoda, że na załączonym przez Ciebie filmiku silnik od 125 ;) Z 6-7 lat wstecz jak jeździłem sprzętami o pojemnościach 50-125 bawiłem się w podobne modyfikacje typu wrzucanie silnika 125ccm do pięćdziesiątki i z tego co pamiętam z końcowej kalkulacji wynikało, że tańszym rozwiązaniem byłoby kupienie po prostu tej fabrycznej 125. Z kupnem silnika wiąże się zazwyczaj kupno elektryki i wielu innych pierdół + wiele godzin pracy i suma sumarum jest to nieopłacalne. A samo wstawienie trochę większego cylindra niewiele daje. Zostanę przy swoim zdaniu, że 50 nawet na karting to jednak trochę za mało. Chyba, że koleżanka zdecydowała by się na jakiegoś PIT BIKE 125,140 albo 150 i go dobrze ogarnęła, wtedy niektórzy zawodnicy na 600 mogliby się zdziwić :D

SPIDI pisze:
a jeżeli masz 17 lat to wątpię, że potrzebna będzie zgoda rodzica, ja na wakacjach wjechałem bez problemu :)


Często nawet z pośpiechu nie patrzą w dokumenty, dlatego Ci się udało wjechać. Gdyby coś Ci się stało, mogłyby być z tego problemy.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
SPIDI
Post: 16 lis 2016 12:15 
Mistrz winkli
Mistrz winkli
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 mar 2012 04:38
Posty: 336
Lokalizacja: Jasło
Has thanked: 10 times
Been thanked: 2 times
Car: CBR F2 & Motorynka M2
Telefon: 666263688
Imię: Jakub
Fido, być może, mógł ktoś zaniedbać...

Też miałem przerabiane 50-tki, z RS myślałem, że mam zrobionego potwora, bo miała "rezo" i latała 130, mimo wszystko mało opłacalna zabawa, później kupiłem NSR i wtedy się dowiedziałem co to jest motocykl ;) Więc jeżeli ktoś planuje torowanko małym motocyklem to szczerze polecam NSR, ale myślę, że równie dobrymi jak nie lepszymi będzie włoska konkutencja w postaci Cagivy Mito i RS125 :)

_________________
Na chwilę stań i pomyśl o tym, o czym nigdy nie myślisz...


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
KlauS1
Post: 26 lis 2016 12:55 
Siedział na motocyklu
Siedział na motocyklu

Rejestracja: 16 wrz 2016 06:41
Posty: 5
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time
Car: Aprilia RS 50
Imię: Klaudia
Dzięki za odpowiedzi. Na chwilę obecną raczej nie planuje zmiany apki na coś innego, bo chciałabym ją dość dobrze ogarnąć. Tor miałby służyć głównie do lekkiego podszlifowania umiejętności i techniki jazdy. Ale z tym pitbikiem to faktycznie dobry pomysł :D


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
SPIDI
Post: 26 lis 2016 10:39 
Mistrz winkli
Mistrz winkli
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 mar 2012 04:38
Posty: 336
Lokalizacja: Jasło
Has thanked: 10 times
Been thanked: 2 times
Car: CBR F2 & Motorynka M2
Telefon: 666263688
Imię: Jakub
Powodzenia !

_________________
Na chwilę stań i pomyśl o tym, o czym nigdy nie myślisz...


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy tematOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 8 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  


Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net