Dzisiaj jest 28 mar 2024 11:37



Nowy tematOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 5 ]
Autor Wiadomość
Sebon30
Post: 05 lip 2014 02:56 
Siedział na motocyklu
Siedział na motocyklu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 kwie 2013 10:51
Posty: 18
Lokalizacja: Krzywcza
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0 time
Witam !
Otóż w czwartek 12.06.2014 kupiłem sobie apkę.
Jak to się stało? Mianowicie Tato był w Niemczech, obiecał mi, że dołoży do motoru. Szukałem na początku RS-ki jednak sensowne egzemplarze nie wchodziły w grę, ze względu na wysoką cenę. Zacząłem szukać Sr-ki lub innego markowca najlepiej chłodzonego cieczą. 30 maja bodajże zobaczyłem na olx-ie aprilkę za 1700 zł. Szybki telefon, wymiana informacji na temat apki, później telefon do taty, że jest taki motor gdzieś tam. tato oddzwonił po 15 minutach, okazało się, że sąsiad sprzedającego, pracuje z moim tatą. Mówił, że warto brać, bo zadbany, nie katowany, i tato kazał do gościa zadzwonić, żeby go przetrzymał. Tato wrócił w środę w nocy a w czwartek po południu pojechaliśmy po niego. Gość bardzo miły, 24 lata, w garażu suzuki bandit 600, i za nim stała aprilia. Gość szczegółowo mi powiedział co pasowało by zrobić, jazda próbna i spisaliśmy umowę. z 1700 z ogłoszenia udało się wytargować 50 zł. dlaczego tak mało? Bo nie było z czego targować, bo motor w -bdb stanie :).
Pierwsza podróż do domu była pełna emocji. "testowałem" go, udało mi się rozpędzić do licznikowych 114km/h. jednak średnia prędkość wynosiła 70-80 km/h. na drugi dzień po przyjściu ze szkoły spędziłem pół dnia na myciu, polerowaniu , wynik moim zdaniem zadowalający. Apka ma delikatnie przerysowany bok, ale za bardzo się w oczy nie rzuca. Dla mnie liczy się to, że ma oryginalny lakier i wiem, że nie miał poważniejszych wypadków. jest to niby 70ccm malossi ze sportowym napędem. Na brak mocy nie narzekam, silnik minarelli horizontal. Apka jest z 1999 roku, w 2006 roku miała miejsce pierwsza rejestracja w kraju. Prędkość podróżna bez "katowania" może być w okolicach 85-90 km/h. Spalanie? na 5 l zrobiłem ok. 223 km. Posiada on fajny bajer, mianowicie ciut śmiesznie wyglądający klakson , jest on napędzany przez jakiś kompresorek, który tłoczy powietrze do trąbki. Co trzeba zrobić? Wymienić króciec od filtra powietrza, kupić fajkę do świecy. Wady? ma pęknięte szkiełko z przedniej lampy, jednak to moim zdaniem nie przeszkadza w normalnym użytkowaniu. Ogólnie nie chwaląc jestem zadowolony. Ogólnie w 3 tyg posiadania zrobiłem nią już 1000 km :). 3 dni temu urwała się linka gazu, czekam na listonosza z przesyłką.
Troszkę się rozpisałem, ale teraz czas na zdjęcia:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zapraszam do komentowania :)


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
edward
 Tytuł:
Post: 05 lip 2014 04:15 
Motocyklista z powołania
Motocyklista z powołania
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 lip 2012 11:08
Posty: 790
Lokalizacja: Dębica
Has thanked: 43 times
Been thanked: 18 times
Car: 600RR PC37
Telefon: 723301007
Imię: Adrian
Sebon30, ten wydech to chyba jest oryginalny ;)

Poza tym całkiem ładna Apka. ;)

_________________
"Dwusuw kopci, dwusuw czadzi, dwusuw nigdy Cię nie zdradzi !"


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Sebon30
Post: 10 gru 2014 11:54 
Siedział na motocyklu
Siedział na motocyklu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 kwie 2013 10:51
Posty: 18
Lokalizacja: Krzywcza
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0 time
O kurcze, jak tu dawno nic nie pisałem :D
Co z apką? Przejechała w tym sezonie ok 5tys km od czerwca do października, czyli na 1 miesiąc ok tysiąc km.
Dojechała do krosna, to była najdalsza trasa, zrobiłem w jeden dzień 260 km. Była to moja pierwsza dalsza trasa, na drugi sezon planuję dalsze :)
Po sprzedaniu mini ścigacza zakupiłem oponkę na tył, która prosiła się już o wymianę. Wpadła opona PIRELLI Evo22, nie żałuję na motor kasy, na pewno się odpłaci za to. Planuję zmianę rolek na MALOSSI bo moje są już starte, ogólnie zamówiłem uszczelniacz pompy wody bo przeciekał, jednak po rozebraniu szczegółowym pompy okazało się, że jedno łożysko jest zatarte. Czekam więc na świąteczny i noworoczny przypływ gotówki i będziemy dalej działać do przodu. Do roboty jest jeszcze tuleja, która trzyma silnik- jej po prostu nie ma i przy pełnym odkręceniu manetki czyli ostrym przyspieszaniu silnik "lata" na boki. Chcę jeszcze kupić mocniejsze żarówki na przód, mam 15w i nie mam długich oryginalnie, więc jak wracam wieczorem to jest zła widoczność. Chcę kupić żarówki Xenon-type, która powinna dać bielsze światło. Jak dobrze będzie z kasą i wszystko związane z mechaniką zrobię, chciałbym oddać do jakiegoś tapicera moje siodło, które jest rozdarte. Jutro jak będę miał czas, dodam najnowsze zdjecia Sr-ki.
Zapraszam do komentowania :)
Pozdrawiam!


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Lumiox00
Post: 05 sty 2015 11:35 
Początkujący rider
Początkujący rider

Rejestracja: 16 gru 2014 05:19
Posty: 47
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0 time
Car: TGB
Telefon: 501967814
Imię: Adrian
Zacna apka. W dobrej cenie ją kupiłeś, trochę wydech dziwny jak dla mnie. Ilu gramowe rolki będziesz zakładał i czy będziesz coś czynił z optyką. Ps. załóź stronę dla tego projectu na fb, bo spore zainteresowanie jest takimi fp. ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Sebon30
Post: 22 sty 2015 10:57 
Siedział na motocyklu
Siedział na motocyklu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 kwie 2013 10:51
Posty: 18
Lokalizacja: Krzywcza
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0 time
optyki zbytnio nie będę ruszał, malowania żadnego nie mam w planie, ponieważ podoba mi się jej oryginalne malowanie. :) Założyłem stronkę na fb jednak nie spotkała się z tak ogromnym zainteresowaniem jak stronka kadeta. raczej żadnych zmian w mechanice nie będzie. Wydech dziwny się tylko wydaje, to jest seria, ale zastanawiam się nad sportem. Głównie na fp będę opisywał trasy, ponieważ troszkę aprilką jeżdżę. Zastanawiam się również nad kupnem niedrogiej kamerki na kask, bo chciałbym nagrywać filmiki z jazdy. możecie coś polecić do 200 zł? :)

A i dla zainteresowanych link do fanpage :)
https://www.facebook.com/pages/Aprilia- ... =bookmarks


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy tematOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 5 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  


Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net