Dzisiaj jest 28 mar 2024 05:15



Nowy tematOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 7 ]
Autor Wiadomość
Compan
Post: 11 mar 2018 08:19 
Siedział na motocyklu
Siedział na motocyklu

Rejestracja: 11 mar 2018 06:52
Posty: 14
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time
Car: RS 125
Cześć,

Odświeżę temat prze wiosną :)
Czy jest coś ciekawszego od wiadreka i hajsunga gt w tej kwocie do kupienia?
Wiaderko bardzo mi się podoba, z racji że nie będę robił w najbliższym czasie kat A , to zastanawiam się nad jakim moto :)
Miałem Junaka RS 125 bardzo fajnie się na nim jeździło :) jakość ok- żona go teraz ma :)
Zastanawiam się, czy kupić coś praktycznie nowego chińskiego itp czy jakiegoś sprawdzonego japońca :)?

Proszę o konkretne za i przeciw- ale tym którzy choć raz siedzieli na tych moto, opowieści że np Junak RS 125 jest bee wsadzam w między bajki- połowę tych opinii pisali ludzie którzy nie mieli z nim do czynienia.

Pozdrawiam!


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
hałabała
Post: 12 mar 2018 01:45 
Łykacz kilometrów
Łykacz kilometrów
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 lis 2016 06:15
Posty: 104
Has thanked: 0 time
Been thanked: 3 times
Car: hyosung gt
Witam. Ja latałem dwa sezony na Hyosung-u GT125. Złego słowa nie powiem choć miał już nalatane. Duży, solidnie wykonany, bez awarii, fajnie wygląda na dużo więcej niż 125,wygodny, leciał 120km/h. Trochę trudno o części-trzeba kombinować trochę od suzuki SV trochę ze szrotu. Brakowało mi też centralnej stopki.
Ogólnie polecam, choć nie mam porównania do wiadra.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
sasek94
Post: 12 mar 2018 02:40 
Mistrz winkli
Mistrz winkli

Rejestracja: 01 maja 2014 09:57
Posty: 335
Lokalizacja: Ok gorlic
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Centralna stopka pasuje z GS500.
Gt spoko, chociaż słyszałem opinie, że im młodsze tym gorzej wykonane.
Części do Hyo to chyba mam najwięcej na południu, tak więc raczej bez większych problemów.
Z upierdliwych rzeczy przy GT 125:
-Airboxy, często modyfikowane, bo ciężko zamontować z oryginalnymi mocowaniami,
-gaźniki- wymagają konkretnego serwisu, nie uda się na półśrodkach,
-krócce, często pękają, do dostania za małą kase nowe,
-silnik mulasty do 8k rpm, później w miare ciągnie,
-regulatory napięcia padają, ale to standard, chyba że jest już poprawiony(większy)

Co do starszych modeli, czasem padają napinacze rozrządu, tylne tarcze szybko uciekają.
Miałem Gt z przebiegami od 1000km do 40 tyś km. Bez większej różnicy w pracy. Czasem szczególnie w motocyklach długo nieużywanych padały napinacze, i korodowały tłoczki zacisków.
Rama stal, wytrzymała.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
domban
Post: 12 mar 2018 06:17 
Motocyklista z powołania
Motocyklista z powołania
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 wrz 2011 08:19
Posty: 961
Lokalizacja: Łańcut
Has thanked: 6 times
Been thanked: 53 times
Car: Bandit 400
Imię: Damian
W tej kwocie możesz kupić co tylko Ci się spodoba w salonie, nawet kilka sztuk i postawić do kompletu garaż.
8000 tyś, fajna kaska. Tylko poprawny zapis to 8 milionów.

_________________
"Domban, Podziwiam Cię za tą anielską cierpliwość, spokój i opanowanie. Powinieneś dostać jakąś nagrodę, bierzesz coś na uspokojenie, czy to po prostu kwestia przyzwyczajenia?"


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Tyberiusz
Post: 12 mar 2018 08:02 
Początkujący rider
Początkujący rider

Rejestracja: 02 sty 2017 11:54
Posty: 44
Has thanked: 22 times
Been thanked: 5 times
Imię: Tyberiusz
Z konkretów to różnica wagi. Jak masz możliwość to najlepiej się przymierzyć i pojeździć jak to Tobie pasuje. Varadero teraz poszybowały cenowo w górę, wiec finansowo modele w dobry stanie będą swoje kosztowały(nowsza wersja ma już wtrysk). Junak ważył 127kg? miał 10KM? a tutaj:

Varadero 125
gotowy do drogi 187
11kW (15KM) przy 11000 obr/min.
chłodzenie cieczą
fabryczne mocowanie pod kufer
owiewki
szybka
dostęp do części i dodatków

Hyosung GT 125
Moc maksymalna: 14,5 KM (10,92 kW) przy 10 500 obr./min
Masa pojazdu gotowego do jazdy z pełnym bakiem:167 kg
tutaj zdaje się jest chłodnica oleju
wygląd nakeda

Przymiarka oraz jazda powinna coś rozjaśnić. Pozostałe rzeczy jak to jest w kwestii eksploatacji to może jeszcze sami użytkownicy napiszą. Co do wyglądu to już kwestia indywidualna, obie maszyny wyglądają na większe pojemności, mają dobry dźwięk na tle pozostałej konkurencji w tej klasie.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Compan
Post: 12 mar 2018 08:10 
Siedział na motocyklu
Siedział na motocyklu

Rejestracja: 11 mar 2018 06:52
Posty: 14
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time
Car: RS 125
Oba modele mi się podobają :) ciężko strzelić jak z trwałością? Wiaderko pewnie jakościowo lepsza? ale tak jak piszesz najlepiej będzie się przymierzyć :)


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Tyberiusz
Post: 12 mar 2018 09:17 
Początkujący rider
Początkujący rider

Rejestracja: 02 sty 2017 11:54
Posty: 44
Has thanked: 22 times
Been thanked: 5 times
Imię: Tyberiusz
Compan pisze:
Oba modele mi się podobają :) ciężko strzelić jak z trwałością? Wiaderko pewnie jakościowo lepsza? ale tak jak piszesz najlepiej będzie się przymierzyć :)

Ciężko powiedzieć "co lepsze" bo mówimy o używanych sprzętach, a to wiadomo podlega regułom takich zakupów jeden może być dojechany drugi dobrze eksploatowany itp. itd. zadbany kosmetycznie, ale trafiony technicznie tutaj co oferuje rynek (tak jak napisałeś nowy ale taki a używany a taki). Przymierzyć/przetoczyć, ale i przejechać masa/moc w odniesieniu do Twojej postury/wagi/siły itp. to rzeczy bardzo indywidualne, bo są maszyny gdzie ta tzw. masa "znika" po ruszeniu ja wiem, że może ktoś powie bo nadrabia moto "pojemnością"/mocą/momentem obrotowym i tak to prawda, ale chodzi mi tutaj o aspekt, że masa jest tak rozłożona że łatwo nad nią panować a motocykl z zewnątrz i na papierze wygląda na na ciężki i nieporęczny, ale są też rzeczy których nie oszukasz i ta masa po prostu będzie bardzo uciążliwa, a w tej klasie ma znaczenie każdy koń i każde kilo.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy tematOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 7 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  


Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net